wtorek, 31 sierpnia, 2021

Akwarium, które musisz zobaczyć na własne oczy

0

Wakacje już się kończą, a wraz z nim powrót do szkoły i zwyczajnej, szarej rzeczywistości. Aby jednak ją ubarwić, postaw na weekendowe wycieczki do akwariów, które z pewnością Cię zaskoczą. A może i zainspirują do założenia swojego własnego?

Oceanarium w Gdyni

To jeden z największych kompleksów tego typu w Polsce. Położony tuż przy samej zatoce, kusi niesamowitymi widokami. W środku możesz spotkać się na żywo z wieloma żywymi gatunkami z prawie każdego zakątka świata. Prócz oglądania ryb, możesz tam również zaznajomić się z geografią oraz biologicznymi aspektami wodnego ekosystemu. Jeżeli masz taką możliwość, wybierz się tam poza sezonem, aby uniknąć tłumów i na spokojnie zająć się obserwowaniem ryb pływających za szklaną taflą. Piękne widoki gwarantowane!

Gdzie? al. Jana Pawła II 1 Gdynia. Wstęp: bilet normalny – 32 zł, ulgowy 22 zł. Poza sezonem odpowiednio 27 zł i 19 zł. 

Afrykarium we Wrocławiu

Możesz tu oglądać blisko 350 gatunków ryb rozdzielonych tematycznie na około 21 basenach i akwariach. Afrykarium położone jest na terenie wrocławskiego ZOO. To właśnie dzięki niesamowitej pasji dyrektora tej placówki, powstało jedno z najciekawszych miejsc dla każdego akwarysty. Na terenie prócz ryb, możesz oglądać również gady, płazy ssaki i cała gama innych, ciekawych stworzeń. To rewelacyjna podróż do Afryki, której nie sposób przegapić!

Gdzie? ZOO Wrocław ul. Z. Wróblewskiego 1, Bilety: normalny 56 zł, ulgowy 46 zł, rodzinny 2+3 175 zł. 

ZOO w Chorzowie 

Mimo że zasób zarówno ryb jak i gadów oraz płazów nie jest tak imponujący jak we wspomnianym Afrykarium, w ZOO w Chorzowie zobaczysz, prócz wielu okazów wodnych, również pingwiny w nowo dobudowanej części. Pokazy ich karmienia cieszą się ogromną popularnością i przyciągają całe rzesze wielbicieli tych arktycznych stworzeń. Dodatkową atrakcją dla wielbicieli ryb są zachwycające aranżacje zbiorników, tematycznie przygotowane pod stworzenia z konkretnych regionów naszego globu. 

Gdzie? Śląski Ogród Zoologiczny Promenada Gen. Jerzego Ziętka 7. Bilety: normalny 20 zł, ulgowy 10 zł. Poza sezonem: normalny 15 zł, ulgowy 5 zł. 

Related Posts