piątek, 18 czerwca, 2021

Jak karmić rybki?

0

Akwarystyka cieszy się dużą popularnością w naszym kraju. Obserwacja ryb pozwala nam się wyciszyć po ciężkim dniu w pracy. Najważniejsze w tym hobby jest karmienie rybek. To właśnie karma dostarcza im niezbędnych do życia składników odżywczych.

Jak karmić rybki?

Jest kilka sposobów karmienia ryb. Większość akwarystów poleca robić to raz dziennie. Jednak znajdą się też tacy, którzy zalecają karmienie dwa razy dziennie. Tutaj wszystko zależy od gatunków ryb jakie mamy. Niektóre, takie jak np. złote rybki lepiej jest karmić dwa razy dziennie małymi porcjami. Karmienie dwa razy dziennie sprawdzi się również w akwarium wielogatunkowym z dużą ilością ryb. Dzięki temu ryby nie powinny być agresywne względem siebie.

Jaki pokarm dla ryb akwariowych?

Sklepy zoologiczne oferują nam szereg pokarmów do wyboru. Podstawowy pokarm dla ryb możemy podzielić ze względu na jego formę. Tutaj wyróżniamy pokarm w płatkach, który jest najbardziej uniwersalna formą. Sprawdzi się dla ryb żerujących w górnej części akwarium. Z kolei dla ryb, które żerują w środkowej części lepszym wyborem będzie pokarm granulowany. Dotyczy to np. skalarów, brzanek lub gurami. Ostatnia grupa to ryby denne. Dla nich najlepszym wyborem będą pastylki, które opadają na dno. Oczywiście część niezjedzonej karmy również spadnie na dno, gdzie zostanie zjedzona. Jednak pastylki są dobrym uzupełnieniem diety.

Related Posts