czwartek, 21 października, 2021

Najpopularniejsze rybki akwariowe – Molinezja Ostrousta (Black Molly)

0

Na tle kolorowych rybek wygląda niepozornie. Najczęściej w kolorze czarnym lub ciemnoszarym, lubi kryć się w bujnej roślinności. To jednak bardzo wdzięczny okaz do akwarium zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych akwarystów. Jakie warunki musisz jej zapewnić?

Molinezja Ostrousta w swoim naturalnym środowisku występuje w Ameryce Środkowej i Południowej. Mimo że ma wielobarwne odmiany, najbardziej charakterystyczna jest jej czarna wersja. W chodowli awaryjnej samice osiągają długość max. 10 cm a samce o 2 cm mniejsze. 

Co je Black Molly?

Zdecydowanie rarytasem dla niej będą larwy komarów, ochotka, wodzień oraz dafnia. Dieta musi być uzupełniona pokarmem roślinnym, takim jak spirulina. Idealnym dodatkiem będą również glony, które spożywa podczas czyszczenia akwarium. Wszelkie dodatki w postaci witamin i odżywek są wskazane w rozsądnych ilościach. 

Akwarium idealne dla Molinezji Ostorustej 

Przede wszystkim musi być porośnięte bujną, zieloną roślinnością. Tak jak w przypadku innych ryb, wskazane jest również miejsce z rozległą przestrzenią do pływania. Uwielbia wszelkie korzenie i kamienie. Nie lubi niskiej temperatury, więc bez dobrej grzałki oraz filtra się nie obejdzie. Jeżeli będziesz pamiętać o częstej podmianie wody, Molinezja będzie się czuć w akwarium jak w swoim naturalnym środowisku. 

Towarzystwo innych ryb

Molinezja Ostrousta to bardzo żywa i towarzyska ryba. W przeciwieństwie do mieczyków nawet w okresie godowym nie ma dodatkowej chęci do ataku i konfliktów. Będzie więc odpowiednia do wielogatunkowego akwarium, bo kolokwialnie rzecz ujmując, dogada się z każdą rybą. Dlatego też, komponując swoje pierwsze akwarium, śmiało na listę wpisz również tę rybkę. 

Related Posts