czwartek, 15 lipca, 2021

Wyposażenie podstawowe każdego akwarium – o tym nie możesz zapomnieć!

0

Akwarium to w sumie taki szklany dom. Kupując je w sklepie zoologicznym, jednocześnie zobowiązujesz się do zapewnienia rybom jak najlepszych warunków. Podstawą, prócz dobrej jakości karmy jest wyposażenie podstawowe akwarium. Co w nim musi absolutnie się znaleźć?

Podstawy bez których rybki nie przeżyją

Pominę wodę. To chyba jest tak oczywiste, że nie wymaga jeszcze dodatkowego komentarza. Właściwe każda z popularnych ryb musi mieć wodę w akwarium, aby przeżyć. Do tego warto mieć:

  • Odpowiednie oświetlenie – tak jak człowiek nie umie żyć bez światła, tak i większość gatunków ryb potrzebuje go właściwego rozwoju. Prócz nich, w akwariach są zazwyczaj jeszcze rośliny, które bez naświetlenia nie będą się rozwijać. 
  • Grzałka akwarystyczna – jest niezbędna w przypadku hodowli ryb wymagającej wyższej temperatury. Można wybierać między grzałkami z termostatem albo bez. Wszystko zależy od potrzeb i zasobności portfela.
  • Termometr – przydaje się bez względu na to jaki rodzaj rybek znajduje się w akwarium. Pozwala na dokładne określenie temperatury wody. Do wyboru mamy elektroniczne, zasilane bateriami oraz zwykłe.
  • Napowietrzacz – popularnie nazywany brzęczykiem. Wprawia wodę w ruch, dodatkowo ją napowietrzając. Poza tym takie bąbelki fajnie wyglądają biorąc pod uwagę ogólny efekt wizualny akwarium. 

Dodatki, które ułatwiają opiekę nad rybkami

Teoretycznie, nie muszą się znaleźć w akwarium, jednak są niezwykle przydatne w opiece nad rybkami:

  • Karmnik – świetnie sprawdza się zarówno w przypadku pokarmu żywego jak i suchego.
  • Termostat – dzięki temu urządzeniu utrzymasz stałą temperaturę wody w akwarium. Przydaje się szczególnie w przypadku większych ryb oraz tych bardziej wrażliwych na zmianę temperatury wody.
  • Filtr akwarystyczny – poprawia jakość i klarowność wody.

Akwarystyka nie jest tanim hobby. Wydawać by się mogło, że wystarczy jedynie szklany pojemnik i woda. Niestety, prawda jest odrobinę inna. Jednak efekt końcowy w postaci pięknie komponującego się akwarium jest wart każdej sumy, prawda?  

Related Posts